Producenci nasion, którzy zrewolucjonizowali rynek konopi

Producenci nasion marihuany stale prześcigają się w poszukiwaniu unikalnej genetyki, poprzez krzyżowanie nowych odmian. W ten sposób zwiększyli moc i plony, a także dostosowali okres wegetacji. Gdyby nie ich wytrwałość, odmiany posiadające nawet do 30% THC nie byłyby dostępne. Poniżej przedstawiamy 5 producentów, którzy przyczynili się do powstania najpopularniejszych odmian marihuany.

Barney’s Farm

Grupa hodowców, pod koniec lat 80 zaczęła łączyć ze sobą odmiany konopi z Azji i Bliskiego Wschodu. Na przestrzeni trzech lat stworzyli odmiany indica i sativa o obfitych plonach. Następnie jeden z nich założył znaną dziś firmę Barney’s Farm.

Firma cieszy się dużą popularnością, a oferowane przez nią odmiany zdobyły liczne nagrody. Do najpopularniejszych odmian Barney’s Farm zaliczamy:

  • Liberty Haze,
  • G13 Haze,
  • Amnesia Haze,
  • Cookies Kush
  • Willie Nelson,
  • Pineapple Chunk,
  • Critical Kush
  • Tangerine Dream.

Wszystkie uzyskały miano bestsellera już kilka miesięcy po premierze. Firma pomimo 30 lat działalności nie osiada na laurach i stale wprowadza nowe szczepy, gwarantujące najwyższej jakości genetykę.

Royal Queen Seeds

Nasiona konopi oferowane przez RQS za sprawą 20 lat doświadczenia w uprawie i hodowli zyskują liczne nagrody w tym High Times Cannabis i Highlife. Dla zapewnienia genetycznej czystości wszystkie nasiona zbierane są ręczni i hodowane wyłącznie ekologicznymi metodami. Co więcej, nasiona są testowane pod względem mocy kiełkowania, po to by klienci nie mogli narzekać na jakość zbiorów.

W swojej ofercie Royal Queen Seeds posiada odmiany automatyczne, feminizowane i medyczne. Zapewnienie najwyższej jakości oraz przystępnych cen, a także w pełni dyskretnej przesyłki sprawia, że jest to jeden z popularniejszych producentów nasion konopi.

Dinafem

Firma Dinafem jako pierwsza zaczęła oferować nasiona feminizowane, w Hiszpanii, w której przemysł marihuany rozwija się od końca lat 90.

Od przeszło 25 lat Dinafem dąży do zapewnienia najwyższej jakości produktów, stawiając sobie za cel produkcję takich nasion, które zaspokoją potrzeby hodowców, skutkując wysokimi plonami. Od 2008r. firma skupia się na tworzeniu lepszych, silniejszych oraz smaczniejszych odmian autoflowering, co sprawiło, że stworzony został oddzielny katalog: Autodinafem, specjalizujący się w automatycznie kwitnących odmianach.

Green House Seed

Jedna z najpopularniejszych firm produkujących nasiona konopi, które nie są genetycznie modyfikowane. GHS jako lider w dziedzinie genetyki konopi indyjskich jest laureatem wielu nagród o zasięgu międzynarodowym (w tym 40 nagród Cannabis Cups, 17 nagród Highlife Cups).

Wyjątkowa genetyka GHS jest wynikiem intensywnej hodowli. Oferowane szczepu posiadają wysokie właściwości lecznicze, rekreacyjne oraz szczególne profile terpenowe, które gwarantują doskonały aromat i smak.

Sensi Seed

Niewątpliwy pionier w dziedzinie produkcji nasion konopi od 1985r. Obecnie jest jednym z największych producentów, który w swym banku posiada ponad 500 odmian. Marka Sensi Seed oraz jej genetyka stanowią niewątpliwy klasyk wśród społeczności konopnej, a rząd Holandii wybrał ją do opracowania medycznej marihuany.

Sensi Seed wytrwale dąży do legalizacji marihuany, a także szerzy informację o jej medycznych właściwościach. Przyczyniło się to do otwarcia w 1985r. pierwszego na świecie muzeum konopi. The Hash Marihuana & Hemp działa na terenie Amsterdamu i Barcelony, gdzie roczne przyjmuje przeszło 2 miliony odwiedzających. Za sprawą ponad 30 letniego doświadczenia w zakresie konopi Sensi Seed dąży do uświadomienia, jaką rolę marihuana odegrała w historii ludzkości.

https://www.taniesianie.pl/